"بنازم به مجلس حسین(ع)"

در خواص مجالس گریه آن جناب، و آن هشت است:

خاصیت اول این که در آن، احیای امر ایشان است، و در خبر است که هرکس بنشیند در مجلسی که در آن احیای امر ائمه است، نمیرد دل او در روزی که دل‏ها می‏میرند.

خاصیت دوم نفس در آن حال، ثواب تسبیح دارد.

خاصیت سوم آن مجالس محبوب حضرت صادق علیه‏السلام است به مقتضای روایات. پس محبوب خدا و رسول است.

خاصیت چهارم محل نظر حضرت حسین علیه‏السلام است؛ زیرا که آن جناب، در یمین (سمت راست) عرش است و نظر می‏کند به سوی زمین کربلا و به زوار و گریه‏کنندگان.

خاصیت پنجم آن که ملائکه‏ی مقربین در آن مجلس حاضر می‏شوند. چنان که روایت شده است که روزی جعفر بن عفان به خدمت حضرت صادق علیه‏السلام مشرف شد. پس حضرت او را به نزدیک نشانید و فرمود: «ای جعفر! شینده‏ام که در مرثیه‏ی حسین علیه‏السلام شعر می‏گویی و خوب می‏گویی؟» عرض کرد، بلی، فدایت شوم! فرمود: «بخوان» پس خواند و آن حضرت با اصحاب گریستند، تا این که اشک بر صورت و محاسن شریفش جاری گردید. پس فرمود: «ای جعفر! والله ملائکه مقربین در این جا حاضرند و شنیدند اشعار تو را و گریه کردند، چنان که ما گریستیم، بلکه بیشتر، خداوند واجب نمود از برای تو الآن تمام بهشت را و گناهان تو را آمرزید. ای جعفر! آیا بیشتر بگویم؟» عرض کرد، بلی ای سید من». فرمود: «هیچ کس نیست که ذکر کند حسین علیه‏السلام را، پس گریه کند یا بگریاند، مگر این که بهشت از برایش واجب گردد و گناهانش آمرزیده شوند.

خاصیت ششم مجلس عزای قبه‏ی حضرت حسین علیه‏السلام است؛ زیرا که قبه‏ی آن جناب، همان تنها بنیان مخصوص نیست؛ بلکه قبه‏ی او عبارت است از خضوع و خشوع. پس هر مجلسی که مشتمل باشد بر خضوع و خشوع، خصوصا از برای ذکر آن جناب، همان قبه‏ی آن حضرت است و اجابت دعا در آن خواهد بود.

خاصیت هفتم معراج گریه‏کنندگان است؛ زیرا که محل نزول صلوات و رحمت مخصوص الهی است، به غفران ذنوب و رفع درجات ایشان؛ بلکه اگر از برای یک نفر متحقق شود بکا یا تباکی، امید هست که رحمت،[تمام]اهل مجلس ما را شامل شود.

خاصیت هشتم این که آن، نظیر مجالسی است که اشرف و اقدم و افضل و اجل همه‏ی مجالس بوده‏اند، چنان که بیانش بیاید، ان شاء الله.

/ 5 نظر / 11 بازدید
پوریا

ممنون که خبرم کردید وب زیبایی با موضوعات خوبی داشتید چند تا از پست هاتون رو خوندم خیلی خوب بودن موفق باشید

یازهرا(س)

سلام دوست عزیز.وبتون خیلی عالیه.مرسی .با چه اسمی لینکتون کنم؟

yadollahi

وبلاگ زیبایی داری...شما رو لینک کردم شما هم با لیمونده لینک کن.. موفق وسربلند باشی.

الحمدلله

sallam شما لینک شدید لطفا منو هم با اسم الغوث لینک کنید اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم یاحق

امیر

الهی حسین جانم نگاهی کن دوباره تا دوباره لیاقت نوکری تو هیئتت رو داشته باشیم. بوی محرم میاد بر مشام عاشقان حسین وبت خیلی زیباست مطالبش