محفل شمع زینب(سلام الله علیها)
نويسندگان

                                             بسم الحیدر
زهرا نشان داد که برای دفاع از علی تا کجا باید پیش رفت.خانمی که ناموس خداست،دختری که دردانه ی پیغمبر است از بچه ی داخل شکمش گذشت و اورا فدای حیدر کرد.
پس معلوم شد برای دفاع از ولایت چه کارهایی باید کرد.زهرا خیلی چیزها را مشخص کرد.
تاریخ شاهد ای ماجراست...
ما در این دنیا معلم سیر و سلوکی نداریم و فقط باید منتظر رحمت اهل بیت باشیم تا شاید فرجی شود.یعنی باید سعس کنیم تا انجایی که می شود همانند انها شویم،بوی زندگیمان بوی اهل بیت را بدهد.(البته این برای ما زیاد است همین که زندگیمان بوی نوکرای اهل بیت را بدهد برایمان کافیست).
خیلی ها ادعا می کنند که می خواهند همانند زهرا رفتار کنند.وزندگیشان بوی ایشان را بدهد.خوب ما قسمت کوچکی از زندگی ایشان را توصیف کردیم.دیگر جای هیچ بحثی باقی نمی ماند.هرکس به زهرا ایمان دارد و ایشان را مادر خود می داند باید برای دفاع از علی کم نگذارد و حب نسبت به دوست علی و بغض نسبت به دشمن علی در دلش باشد.وهمواره همراهش باشد.
که تو دنیای امروز خیلی بحث ها پیش می اید که به مظلومیت علی یقین پیدا می کنیم.مثلا همین که میگن بعد از صلوات یا علی نگید چون بدعت بوجود می اید ویا اینکه اگر چند بار علی بگی،یا بلند بشی و بشینی یاعلی بگی ناراحت میشن و میگن نگید خوب نیست.
درسته علی باید تنها باشد،باید مظلوم باشد ولی ما انقدر علی میگیم تا جون مونو بگیرن...
خط بین خوبی و بدی با علی مشخص می شود.یعنی میزان،امیرالمونین است.هرکس نسبت به میزان حبی که به علی دارد دیندار است...
روایت از پیغمبر است:که هرکس علی را دوست دارد و حب او را دارد مدیون شیر مارش هست.(نقل از ابن عباس)
یه رازی هست که می خواید بدونید کسی واقعا دیندار است یا نه پیش او بدون مقدمه چند بار نام امیرالمونین را ببرید(علی علی علی علی ...)
اگر خوشحال شد و سینه اش را سپر کرد مطمئن باشید که دیندار است و خدا از او راضی است.ولی اگر ناراحت شد و تو خودش رفت و استغفر الله گفت بدانید از محبت حضرت زهرا بویی نبرده است.و باید برایش استغفار کنیم.
مادر خیلی خوب علی را شناخت حتی وقتی هم که در بستر بود به خوبی عبادت می کرد و راز و نیازش شکسته نشد.
نام علی همانند لا اله الا الله می باشد یعنی وقتی علی می گویی لب تکان نمیخورد فاطمه هم تمام مدت لبش تکان نمی خورد و فقط میگفت علی...
ایشان نام ها و لقب های بسیاری دارندازجمله: محدثه،فاطمه،زهرا،صدیقه،شریفه،نجیبه،مرضیه،مظلومه...
ولی یک نام وجود دارد که به من ارامش می دهد ان هم طاهره است و این نام به این معناست که نه تنها خودش طاهر است بلکه مرا هم تطهیر می کند.کسانی می گویند نام فاطمه را ناپاک مبر من نام فاطمه را می برم که پاکم سازد.
زنان شهیده و زنانی که در جبهه ها همراه و یار امام بودند نشان دادند که می شود راه فاطمه را ادامه داد و همگی انها به مادر هردو عالم اقتدا کردند.
پس می شود...
هرکس هرکه را دوست داشته باشد سرنوشتی شبیه او خواهد داشت.
مادر با تمام وجود می گویم دوستت دارم...
                                                                                  شهادت مبارک

[ ۱۳٩٢/۱/۱٦ ] [ ٦:٢٦ ‎ب.ظ ] [ کلب الزینب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

صفحات اختصاصی
امکانات وب
...